Kampçılık İçin Engellilere Sınırsız İzin Var Mı?

Strokkerr

Yeni Üye
Merhaba.
Benim kulaktan duyma kaybı öyle yok da, sadece kelimeler ve cümlelerde ayrıştırma sıkıntısı var. Yani duyuyorum ve kulaklık takmıyorum. Engelli otobüs-metro vs. kartım var. Kampa gideceğim ankara/çamlıdereye. Kampçılık için engellilere sınırsız izin var mı? Bu izni nereden alıyoruz? Ya da izin istemiyorlar mı? Tek başıma gideceğim.

@Alaattinin Kafa Lambası
 
Son düzenleme:

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
Milli Park ve yerleşim yerleri dışında bildiğim kadarıyla kamp için izin almak pratikte söz konusu değil. Çamlıdere milli park alanı içinde değilse gidin kampınızı kurun. En kötü ihtimal gelen yetkiliye derdinizi anlatırsınız. Eşek değiller ya, iyi niyetle kamp kurmuşsunuz. Bir şey çıkmaz.
 

Strokkerr

Yeni Üye
Cevabın için çok teşekkür ederim. :)
Geçen gün şu iki ürünü aldım:
1 - http://www.hepsiburada.com/450-gr-vidali-kartus-p-OUTYBN2116394?magaza=KılıçAslan Ticaret
2 - http://www.hepsiburada.com/nurgaz-turbo-kamp-ocagi-musluklu-p-OUTBRCKNG416G?magaza=ereglisamsung

Bunlardan ocak musluğunun ağız giriş kısmı kartuşa olmadı. Aynı resimdeki gibi ağız girişi var. Netten baktığımda halka şeklinde girişi olması gerekiyormuş. Bulamadım öyle. Bir aydınlatmanızı rica ederim.
 

ElfPdc

Yeni Üye
bende aşağıdaki fotoğraftaki msr pocket rocket var. henüz denemedim. bu fotoğraftan beğenmiştim. karaköy'de 120 liraya aldım.
google'da msr pocket rocket diye aratırsanız bulursunuz. aldığınız nurgaz vidalı kartuşla uyumludur.

kamp-mutfagi-seti.jpg
 

Strokkerr

Yeni Üye
Sağ olun. Çok teşekkür ederim.

Alaattinin Kafa Lambası bildiğiniz gibi matlar bayağı pahalı. Yoğa, fitness matı alsam nasıl olur? Normal mat daha fazla alan kapsıyor. Ya da sağlam ve dayanıklı ucuz şişme mat önerir misin?
 
Son düzenleme:

halepce

Yeni Üye
Çamlıdere kamp alanı kapalı diye biliyorum. Gece kalmaya izin vermiyorlar, yakınlardaki Aluçdağı Milli parkına gidebilirsiniz.
Mat olayına gelince en hesaplı ve konforlusu tabi ki tek kişilik şişme yataklar. Ancak onlar da ağırlık ve şişirme konforu yönünden dezavantajlı olur. Kalın mat alınabilir, o da konforlu olur. Çadırınızı kuracağınız yeri çok iyi seçmeniz ve temizlemeniz lazım tabi.
Naçizane benim de sipariş vermek üzere olduğum şu şişme mata da bakabilirsiniz. fiyatı diğerlerine göre biraz daha uygundur.
http://www.hepsiburada.com/easy-cam...-eca300029-p-OUTBATI1HFDECL?magaza=outdoor2go
 

Strokkerr

Yeni Üye
halepce şişme mat olayı çok zorladı beni. Ucuz alsan patlıyor, pahalı alsan zor. Normal mat aldım; ama bayağı yer kaplıyor. Yapımı 50 tl bulmaz, 350-450 tl'ye mat satıyorlar. Eritilmiş ve şekillendirilip az özellik eklenmiş plastik sadece. Şişme alacağımı sanmıyorum. Normali de yanımda taşımam. Bakacağım çaresine.
 
Üst