Bisiklet ve yürüyüş için navigasyon aleti

umitm

Yeni Üye
Garmin performans konusunda yanıltmaz ancak fiyat konusu biraz tartışılır. Bende aktif olarak bisiklet kullanıyorum. Garmin maliyetli olduğu için alternatif daha az maliyetli bir yol izledim.
Telefonuma strava uygulamasını indirdim. Ona da ek olarak strava uyumlu akıllı saat aldım. Maliyet neredeyse 10/1 e düşüyor.
 

Alaattinin Kafa Lambası

Yönetici
Yönetici
Cihazlar şüphesiz çok iyi, fakat fiyatlar son derece sapıtmış durumda. Yurt dışında tanıdığınız varsa getirebilir, fiyat yarı yarıya düşer. Kendiniz ithal etmeyi düşünmeyin, 150 euro'yu geçtiği için 6-7 bin lira yol, ithalat, gümrük masrafı çıkacaktır. En ekonomik çözüm, halihazırda sahip olduğunuz telefona uygulama yüklemek, bir tane de 20000 mah batarya taşımak. Cep telefonlarının bu konuda eksiği yok, fazlası var. Belki tek sıkıntı ekranı sürekli açık bırakmak olabilir (pil tüketimi açısından), o da taşınabilir batarya ile çözülür diye düşünüyorum.

Şuna dikkat edin, bisiklete takacağınız hız ve kadans sensörü ant+, bluetooth veya her ikisini de mi destekliyor. Telefonunuzda ant+ desteği var mı, bunları araştırın. Telefonda ant+ desteği yoksa (çoğu telefonda var), sensör satın alırken bluetooth desteği olduğuna emin olun.
 
Üst